Úterý 2. června 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK

Hasiči opravovali na dálnici barel s vytékající barvou, vezl se kamionem z Itálie

Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v neděli 29. 3. 2020 dopoledne na parkovišti u dálnice D1 v Bravanticích (okres Nový Jičín) u úniku bílé barvy z jednoho z mnoha barelů, které převážel estonský kamion z Itálie domů.

Hasičům se podařilo pomocí nakladače Bobcat vyložit příslušnou paletu, inkriminovaný barel otočit dnem vzhůru, kde předtím objevili otvor s vytékající barvou, a utěsnit díru kvalitním tmelem.

Operační středisko hasičů se o úniku barvy dozvědělo v neděli krátce po osmé hodině ranní přímo od estonského řidiče kamionu, který volal na tísňovou linku.

Na dálniční parkoviště u čerpací stanice pohonných hmot v Bravanticích vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Bílovec, Ostrava-Přívoz a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel na přívěsu naložený malý kolový nakladač Bobcat.

Hasiči nejprve změřili řidiči kamionu, který se vracel z Itálie do Estonska, bezdotykovým teploměrem teplotu a zkontrolovali také funkčnost jeho ochranné roušky. Tu měl nasazenu po celou dobu hasičského zásahu.

Bobcat musel nejprve z boční strany návěsu kamionu umně vyložit na plochu parkoviště dvě palety vždy se čtyřmi barely s bílou smaltovou barvou, aby se dostali k poškozenému barelu. Otvor ve dnu poškozeného barelu se dal snadno nalézt podle pomalu vytékající barvy.

Poškozený barel hasiči otočili, otvor zatmelili a dnem vzhůru také přesunuli zpět na paletu k trojici dalších. Řidič celou čtveřici barelů přikurtoval pásem k sobě a Bobcat opět umně naložil obě palety na korbu kamionu. Estonský řidič byl před odjezdem poučen, kam má volat v případě opětovných komplikací.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner Stablecam 970