Pondělí 28. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Požár dílny v Lipníku nad Bečvou zaměstnal 4 jednotky, škoda je 1,5 milionu korun

Deset lidí uvězněných v hořící šicí dílně, nemohou se dostat ven. Tak byl v pondělí v 11 hodin a 11 minut nahlášen na operační a informační středisko požár v Lipníku nad Bečvou.

Na místo operační důstojníci vyslali ihned čtyři jednotky. Po příjezdu hasiči zjistili, že se lidé dostali ven z hořící a silně zakouřené budovy svépomocí. Jeden z nich potřeboval péči zdravotnické záchranné služby.

Hasiči za necelých 30 minut od nahlášení události měli požár pod kontrolou. Poté vyhledávali skrytá ohniska hoření, využívali také termokameru. Následně museli vynosit znehodnocený textilní materiál.

Celý zásah probíhal v dýchací technice, protože objekt i jeho okolí bylo silně zadýmené. K odvětrání budovy byla využita přetlaková ventilace, venku pak pomohl čerstvý vítr.

Škodu jsme předběžně odhadli na 1,5 milionu korun a příčinou byla s největší pravděpodobností technická závada na řezacím stroji na textilie.

U požáru zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů z Lipníku nad Bečvou a Hranic a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Lipníku nad Bečvou a Oseku nad Bečvou.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner Kobit THZ 970*150 OK