Pátek 5. června 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk

Na stanicích HZS Olomouckého kraje byla zahájena další vlna distribuce ochranných prostředků, jedná se už o šedesátou dodávku

Od začátku nouzového stavu jde už o jednašedesátou várku, jejíž kompletní logistiku zajišťujeme. Nyní proudí další balíky s rukavicemi, ochrannými brýlemi a respirátory směrem k sociálním službám. Už jsme roztřídili, rozvezli a rozdali tuny materiálu, který prošel rukama stovkám hasičů.

Tisíce ochranných prostředků a tisíce litrů dezinfekce mířilo nejen obcím, složkám IZS a sociálním službám, ale také zdravotnickým zařízením, pohřebním službám, provozovatelům čističek odpadních vod, vodohospodářům a dalším.

Pokračujeme také v dezinfekci odběrových stanů i dalších míst, kde je to aktuálně potřeba. Naši příslušníci jsou rovněž nedílnou součástí krizového štábu kraje, který od vyhlášení nouzového stavu zasedá nepřetržitě.

Působí i ve stálých pracovních skupinách krizových štábů obcí s rozšířenou působností. Zajišťujeme ve spolupráci s olomouckým hejtmanstvím linku psychosociální pomoci a podpory. Lidé mohou linku využít denně od 8 –20 hodin na čísle: 950 770 604.

Dovolají se odborníkům na krizovou intervenci. Pomůže jim například psycholog hasičů, nemocniční kaplanka, ředitelka Střediska sociální prevence nebo sociální pracovnice z krizového centra a mnozí další.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner MEVA OK