Neděle 7. června 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

K nočnímu požáru dřeva ve Svoru vyjely tři jednotky požární ochrany, příčinou byla manipulace s otevřeným ohněm

V pondělí ve 23:16 hodin byly krajským operačním a informačním střediskem vyslány tři jednotky požární ochrany do Svoru u Nového Boru.

Po příjezdu jednotek na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár přístřešku s uskladněným dřevem. Vzhledem k tomu, že na přístřešek navazovala také dřevěná pergola a stodola, bylo potřeba rychle zamezit dalšímu rozšíření požáru.

Zásah byl veden jedním C proudem a jedním vysokotlakým proudem. Požár dostaly jednotky pod kontrolu půl hodiny od nahlášení ve 23:52 hodin. Likvidaci pak hasiči ohlásili patnáct minut po půlnoci.

Pomocí termokamery jednotky zkontrolovaly i přilehlou stodolu, aby se ujistily, že se požár nerozšířil právě na těsně sousedící objekt. Následně rozebraly hromadu dřeva a dohasily skrytá ohniska.

Příčina vzniku požáru byla stanovena jako nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Škoda způsobena požárem byla odhadnuta na 20 tisíc Kč. Jednotky uchránily majetek v hodnotě 1 milion Kč. Požárem byl poničen přístavek na dřevo a pergola. Na místě zachovali profesionální hasiči z České Lípy a dobrovolné jednotky z Nového Boru a Cvikova

por. Bc. Lucie Hložková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK