Pátek 5. června 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

V Rychnově nad Kněžnou vyrostlo odběrové místo pro polské zaměstnance automobilky ŠKODA AUTO, na místě pomáhají i hasiči

V objektu bývalých kasáren v Rychnově nad Kněžnou začalo fungovat v úterý 19. 5. 2020 odběrové místo pro více než dva tisíce polských zaměstnanců závodu ŠKODA AUTO Kvasiny, kteří zde budou testováni na koronavirus.

Po dohodě s Královéhradeckým krajem poskytl potřebné zařízení i HZS Královéhradeckého kraje. V pondělí 18. 5. 2020 pomohli rychnovští profesionální hasiči se stavbou a přípravou odběrového místa.

Pro potřeby automobilky uvolnil HZS KHK například štábní kontejner, nafukovací stan a další nožové stany, ve kterých budou provádět pověření pracovníci samotné odběry a zároveň budou sloužit jako zázemí.

Testování se bude konat od 8:00 do 15:00 a ukončeno by mělo být k 31. 5. 2020. Na místě budou přítomni vždy dva příslušníci ze stanice Rychnov nad Kněžnou, kteří budou pomáhat s chodem provozu a zázemí. Hasiči budou například zajišťovat pomoc při svlékání a oblékání personálu do osobní ochranných prostředků, dezinfekci prostor a další činnosti spojené s provozem odběrového místa.

Plošné testování se týká jak kmenových, tak agenturních zaměstnanců, zajišťuje jej společnost ŠKODA AUTO a proběhne pod záštitou Královéhradeckého kraje, města Rychnov nad Kněžnou, nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje a Policie České republiky v prostorách bývalých kasáren v Rychnově nad Kněžnouv Jiráskově ulici. Negativní výsledek testu umožní polským zaměstnancům (pendlerům) návrat do zaměstnání.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK