Čtvrtek 9. července 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

Ve Svoru zůstal po střetu s nákladním automobilem zaklíněn v osobním voze řidič, z náklaďáku unikla nafta

Ve čtvrtek 28. května ve 13:48 hodin přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o dopravní nehodě na komunikaci I/9 ve Svoru na Českolipsku.

Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu nákladního a osobního automobilu, při které zůstal uvnitř zaklíněn řidič osobního automobilu. Zaklíněného muže hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení z vozidla vyprostili a předali ZZS Libereckého kraje, která ho letecky transportovala do Krajské nemocnice Liberec.

Po střetu vozidel docházelo také k masivnímu úniku provozních kapalin z nádrže nákladního automobilu, přibližně 400 litrů. Hasiči provizorně zamezili úniku nafty z nádrže pomocí dřevěných kolíků.

Na místo byly povolány další síly a prostředky se sorbentem, čerpadlem a jímacími nádobami. Únik nafty díky použití granulátu zpomaloval a látka byla postupně přečerpávána do připravených nádob. Hasiči takto odčerpali cca 150 litrů nafty.

S pracovníkem životního prostředí obce bylo na místě domluveno, že kontaminovaná zemina o délce cca 10 m bude odbagrována následující den. Jednotky provedly zároveň i posyp komunikace 200 kilogramy sorbentu.

Na místě zasahovaly profesionální jednotky z Jablonného v Podještědí, České Lípy, ve spolupráci s dobrovolnými jednotkami ze Cvikova a Nového Boru.

por. Bc. Lucie Hložková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner Stablecam 970