Středa 12. srpna 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK

Škoda po požáru v Rovné na Strakonicku jde do milionů, hořela opravna automobilů

Ve středu 3. června 2020 v 1:46 hodin přijali hasiči na tísňovou linku informaci o požáru střechy v obci Rovná na Strakonicku.

K požáru operační důstojníci vyslali techniku, a to včetně výškové, a hasiče z profesionální jednotky ze stanice Strakonice a z jednotek SDH obcí Rovná, Strakonice, Přešťovice a Štěkeň.

Hasiči průzkum na místě požáru ukázal, že požár ničí celou střechu zemědělského stavení, které majitel využívá jako opravnu automobilů a sklad náhradních dílů. Střecha v době příjezdu hasičů hořela kompletně, následně se část krovu propadla. V objektu nikdo nebyl, nemáme informaci, že by byl někdo zraněn. Hasiči nemuseli nikoho evakuovat.

Velitel zásahu ihned rozhodnul o zahájení hašení. Vzhledem k tomu, že nebylo možné vstoupit dovnitř objektu, bylo nejúčinnější hašení zvnějšku, především z automobilové plošiny. Krátce před půl třetí ranní dostaly jednotky požár pod kontrolu.

Dohašovací práce trvají v případě požáru střech často několik hodin kvůli tomu, že je nutné střešní konstrukce rozebrat a řádně prolít vodou. Proto velitel zásahu zasahující jednotky odesílal na své základny až v ranních a dopoledních hodinách podle toho, jak dohašovací práce postupovaly. Až do dopoledních hodin na místě zůstali strakoničtí profesionální hasiči a místní dobrovolná jednotka.

Na požářiště také nastoupil vyšetřovatel HZS společně s Policií ĆR. Vzniklá škoda byla prozatím stanovena na 2 000 000,– (střecha, zaparkované auto, vybavení dílny), hodnota uchráněného majetku činí předběžně 3 000 000,–.

Je však možné, že tyto částky se budou v průběhu šetření měnit. Příčina vzniku požáru je zatím neznámá.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet
Banner mototruck OK