Úterý 9. března 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Noční požár seníku v Nové Roli zaměstnal tři jednotky

První dubnový den začal pro chodovské hasiče již v 1:41 hodin kdy krajské operační a informační středisko vyhlásilo poplach třem jednotkám podle požárního poplachového plánu do Nové Role na požár seníku.

První dubnový den začal pro chodovské hasiče již v 1:41 hodin kdy krajské operační a informační středisko vyhlásilo poplach třem jednotkám podle požárního poplachového plánu do Nové Role na požár seníku.

V objektu seníku o rozměrech asi 70 krát 15 metrů hořelo větší množství balíků slámy. Naše jednotka vyjela „požární Tatrou“ CAS 24 v počtu 1+4. Po dojezdu na místo, kde již zasahovala místní jednotka SDH Nová Role s CAS 15 Renault Midlum a profesionální jednotka HZS ze stanice Karlovy Vary s CAS 24 Scania P340, bylo velitelem zásahu naší jednotce nařízeno zřídit čerpací stanoviště na nedalekém vodním zdroji.

Doprava vody byla na požářiště prováděna hadicemi. Po dobu hašení bylo naší cisternou přečerpáno přes 20 tisíc litrů vody.

Jednotka Chodov ukončila na příkaz velitele zásahu činnost v krátce po páté hodině ranní a vrátila se na základnu.


HZS KVK:
Hořet začalo kolem třičtvrtě na dvě ráno a u požáru zasahovali celkem tři jednotky požární ochrany. Dobrovolní hasiči z Nové Role na místě zůstávali až do dopoledních hodin a kontrolovali požářiště.Plameny zasáhly seník o rozloze 75×15m a zničily uskladněné seno a slámu společně s dřevěným přístřeškem. Vyšetřovatel po dohodě s majitelem stanovil škodu na 2 miliony korun. Příčina zatím zůstává v šetření, odpoledne na místě zasahoval speciálně vycvičený pes a hledal akceleranty, kvůli možnému úmyslnému zapálení. Při události nedošlo k žádnému zranění.

Info a foto: Alena Ryvolová, tisková mluvčí, HZS KVK, SDH Chodov

-miw-

Sdílet