Úterý 20. října 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Autobus se ve Slaném střetl s několika osobami, jeden člověk nepřežil

V úterý 9. června 2020 dvacet minut po poledni přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě přímo v prostoru autobusového nádraží ve Slaném na Kladensku.

Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky ze stanic Slaný a Kladno spolu s jednotkou dobrovolných hasičů obce Zlonice.

Velitel zásahu po příjezdu na místo nahlásil, že došlo ke střetu autobusu a několika osob. Nezletilou osobu zdravotníci dlouhou dobu resuscitovali, nakonec však přes veškerou jejich snahu svým zraněním podlehla. Přivolaný vrtulník letecké záchranné služby se tak vracel na svou základnu prázdný. Druhá zraněná osoba byla transportována do slánské nemocnice. Posádky zdravotnické záchranné služby ošetřily ještě několik lehce poraněných osob, které ale nebylo nutné převézt do zdravotnického zařízení.

Na místo byla povolána také psycholožka středočeských hasičů, která poskytla rodině zesnulé osoby první psychickou pomoc. Ta byla poskytnuta také řidiči autobusu. Hasiči provedli protipožární opatření a u autobusu odpojili baterii. Po zajištění místa nehody spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou a policií.

Místo zásahu bylo následně předáno policii, která bude vyšetřovat příčinu dopravní nehody. Prostor autobusového nádraží byl po celou dobu zásahu uzavřen.

Foto: PČR a HZS
por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet