Čtvrtek 13. srpna 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

Ostravský Bizon pomohl rychle svému bratrovi z lesního bláta na okraji Ostravy-Martinova

Řidiči v Moravskoslezském kraji se letos na jaře, zvláště po vydatných srážkách v posledních dnech, stále častěji dostávají se do šlamastyky při jízdě či zastavení na lesní, polní či jiné menší komunikaci, nebo na osvědčených neoficiálních parkovacích plochách.

Zatímco v mnoha minulých suchých letech bývaly vždy pevné a spolehlivé, dnes zde jejich plechoví miláčci zapadnou a někdy jim musí pomoci hasiči.

Tak se stalo i v úterý 9. 6. 2020 odpoledne v zahrádkářské kolonii Opavice na okraji Ostravy-Martinova.

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) se zde zapojily do vyproštění nákladního automobilu MB Actros, který se mezi vzrostlými stromy na břehu řeky Opavy probořil do měkké hlíny na obvykle pevném místě – i se dvěma kusy zábradlí. Ta přivezl pro zbrusu novou lávku přes Plesenský potok (vtékající do Opavy), a to v rámci úprav Jantarové stezky. Hmotnost vozidla byla odhadnuta na 12 tun.

Pomohly mu dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Poruba a Zábřeh, odkud přijel pomocí silný bratr zapadlého automobilu – osvědčený vyprošťovací speciál MB Actros Bizon. Tomu se podařilo vozidlu se zábradlím pomoci na pevnější místo během několika minut pomocí zadního navijáku, když ještě před příjezdem hasičů stavební dělníci nařezali několik kusů dřeva, a podložili tím přední kola vyprošťovaného vozidla.

Nákladní Actros po „vysvobození“ raději zacouval několik desítek metrů na mnohem pevnější plochu.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Banner VIP: Devold 970x150 OK