Čtvrtek 26. listopadu 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U požáru střechy domu v Myslechovicích zasahovali i policisté, pomáhali s evakuací seniora

Ve středu 10. 6. 2020, krátce před půl jedenácté dopoledne, policisté přijali oznámení o požáru střechy rodinného domu v Myslechovicích. Dle informací se v domě měly nacházet dvě osoby, přičemž jedna z nich měla být nechodící.

Na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka obvodního oddělení Litovel, která byla na místě požáru během deseti minut. Policisté pomohli rodině evakuovat nechodícího seniora do bezpečí a do příjezdu hasičského záchranného sboru zajistit vypnutí veškerých spotřebičů a jejich odpojení od přívodu elektrické energie a také plynu prostřednictvím hlavních uzávěrů.

Následně z domu vynesli plynové lahve na propan-butan a umístili je do bezpečné vzdálenosti od požáru. Poté hlídka, i přes zakouřené místnosti, dům prohlédla, aby se ujistila, že se zde již nikdo nenachází. Vzápětí se na místo dostavily jednotky hasičského záchranného sboru (jak profesionálních, tak i dobrovolných), které velmi rychle požár lokalizovaly a uhasily.

Při požáru nedošlo ke zranění osob. Co bylo jeho příčinou, zjišťujeme ve spolupráci s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru. Škoda je v tuto chvíli odhadována na předběžně 250 000 korun.

por. Mgr. Irena Urbánková
Policie ČR
Sdílet