Sobota 24. října 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Strakonickou silnici u Příbrami uzavřela tragická nehoda, střetly se dva osobní automobily

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů se zaklíněním zraněných osob na silnici č. 4 v katastru obce Milín byla středočeským hasičům ohlášena v pátek 12. června 2020 asi dvacet minut před 13. hodinou.

K události, která se stala v lesním úseku strakonické silnice mezi koncem dálnice D4 a křižovatkou u Milína, spěchaly všechny základní složky IZS, operační středisko zdravotnické záchranné služby povolalo také vrtulník.

Velitel zásahu ze stanice Příbram po příjezdu na místo uvedl, že jde o čelní střet dvou osobních vozidel a účastníkem nehody je také dodávkový automobil. V jednom z osobních vozidel zůstaly po střetu uvězněny dvě osoby, které hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Společně s hasiči ze stanice Příbram, posádkami ZZS a hlídkami Policie ČR se na záchranných pracích podílela také jednotka hasičů podniku Správa železnic, která jela náhodou kolem se soupravou s vyprošťovacím tankem.

I přes maximální nasazení všech zúčastněných oba vyprošťovaní lidé svým těžkým zraněním na místě podlehli. Dva cestující z druhého vozidla posádky zdravotnické záchranné služby ošetřily a sanitkou převezly do příbramské nemocnice. Hasiči zajistili uniklé provozní kapaliny a před 16. hodinou přejížděli k další dopravní nehodě u nedaleké obce Háje.

Strakonická silnice musela být do pozdních odpoledních hodin kvůli vyšetřování zcela uzavřena, obousměrný odklon řídily policejní hlídky.

Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje
Sdílet