Středa 21. října 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Střet osobního automobilu s dodávkou a terénním vozem si vyžádal 8 lehce zraněných

Policisté z Dopravního inspektorátu v České Lípě vyšetřují okolnosti a příčiny vzniku dopravní nehody, ke které došlo v úseku mezi Zahrádkami a Jestřebím.

V sobotu, krátce po půl jedenácté v noci, došlo na komunikaci I. třídy č. 9, ve směru od obce Zahrádky na Jestřebí, k dopravní nehodě osobního automobilu, dodávky a SUV.

Osobní vozidlo Audi pravděpodobně předjíždělo terénní automobil s přívěsem na přepravu koní, se kterým se při předjížděcím manévru bočně střetlo. Následně Audi narazilo do protijedoucí dodávky, v níž cestovalo několik osob, od níž se odrazilo a skončilo v levém příkopu.

Celková bilance je 8 lehce zraněných osob, z čehož je pět dětí. Zranění byli převezeni do zdravotnických zařízení v České Lípě a v Liberci. U řidiče osobního automobilu byla naměřena pozitivní hladina alkoholu v dechu, více jak 1,8 promile.

Na místě zasahovali hasiči ze stanic Doksy a Česká Lípa, spolupracovali při ošetřování všech zraněných osob, provedli protipožární opatření a zasypali na komunikaci uniklé provozní kapaliny z vozidel.

Účastníkem nehody byl i vůz s přívěsem na převoz koní. Celkem 5 jich hasiči převedli do náhradního přívěsu.

por. Bc. Vojtěch Robovský
Policie ČR
HZS Libereckého kraje
Sdílet