Čtvrtek 20. června 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár bývalého ovčína v obci Slabce na Rakovnicku způsobil škodu za 8 milionů

V pondělí 15. června šest minut před osmnáctou hodinou přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru bývalého ovčína v obci Slabce na Rakovnicku.

Vzhledem k tomu, že podle prvotní informace byl požár většího rozsahu, vyslal operační důstojník k události profesionální hasiče ze stanice Rakovník a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Hvozd, Skryje a Slabce. V rámci mezikrajské spolupráce vyjeli na místo také dobrovolní hasiči z nedalekých obcí Chřič a Zvíkovec z Plzeňského kraje.

Už během jízdy k zásahu byl z dálky vidět mohutný černý dým. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že požárem je zasažena celá střecha bývalého ovčína o rozměrech 80×20 metrů, která se vlivem požáru propadla. V současné době byl objekt využíván jako přístřešek pro zemědělské stroje, ve dvoupatrovém půdním prostoru bylo uskladněno seno.

Hasičům se podařilo pomocí několika C proudů s využitím výškové techniky požár lokalizovat krátce po devatenácté hodině. Následovalo rozebírání zřícené střešní konstrukce, vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich dohašování. Po dvaadvacáté hodině zredukoval velitel zásahu počet jednotek s tím, že zbylé zůstanou na dohlídku přes noc a ráno bude požářiště opět zkontrolováno.

Na objasnění příčiny vzniku požáru spolupracuje vyšetřovatel HZS Středočeského kraje s kriminální policií. Po konzultaci s majitelem objektu byla škoda odhadnuta na osm milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Po dobu zásahu zajistila zálohu rakovnické stanice jednotka SDH Kněževes na vlastní zbrojnici.

Foto: HZS & Pavel Z.
nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje
Sdílet