Středa 28. října 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dva lidské životy si vyžádala nehoda kamionu s kuřaty u Chýnova

Vážná dopravní nehoda se stala 23. června 2020 ráno na silnici I. třídy č. 19 v katastru obce Chýnov, když zde havaroval nákladní automobil převážející drůbež.

Nehoda byla na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášena deset minut po páté hodin ranní s tím, že se jedná o nehodu, kde bude nutné vyproštění zraněných osob. Operační důstojníci na místo vyslali profesionální jednotku ze stanice Tábor.

Velitel zásahu po průzkumu na místě nehody podal upřesňující zprávu, a to že se jedná o na bok převrácený kamión s přívěsem, který kabinou narazil do kamenného viaduktu. Kabina vozu je kompletně zdemolovaná.

Uvnitř zůstal řidič i jeho spolujezdec. Velitel zásahu si jako posilovou jednotku okamžitě vyžádal vyprošťovací automobil a kompletně uzavřel silně frekventovanou silnici. Policisté stanovili objízdnou trasu.

Lékař ZZS mezitím konstatoval u řidiče i jeho spolujezdce smrt, jejich zranění nebyla slučitelná se životem. Hasiči následně obě těla vyprostili. Současně provedli zajištění kamiónu a kontrolu úniku provozních kapalin. Vyteklé provozní látky na silnici zasypali sorbentem.

Přes operační středisko byla o nehodě informována Krajská veterinární správa, jejíž pracovnice se dostavila na místo. K nehodě byl zároveň vyslán náhradní kamión. Hasiči po ukončení prací na kamiónu se soustředili na odchyt kuřat, mimo kamión jich pobíhala přibližně stovka.

Zásah bude pokračovat překládkou kamiónu a odstraněním vraku vozu ze silnice. Jako posilová jednotka k nehodě byla z operačního střediska hasičů povolána jednotka SDH obce Chýnov. Podle informací Policie ČR se uzavření silnice předpokládá do 12 hodin.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet