Pondělí 26. října 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči zasahovali u úniku čpavku ve firmě v Nivnici na Uherskohradišťsku

V šest hodin ráno 29. 6. 2020 byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Uherský Brod, Uherské Hradiště a Zlín a místní dobrovolná jednotka do firmy v Nivnici na Uherskohradišťsku, kde došlo k úniku většího množství čpavku.

Po příjezdu na místo velitel zásahu průzkumem zjistil, že v prostoru strojovny chlazení uniklo padesát kilogramů čpavku. Díky tomu se zapnul bezpečnostní systém a spustilo se odvětrávání budovy.

Hasiči ihned pomohli s evakuací tří desítek lidí, kteří se v budově nacházeli. Nikdo neutrpěl zranění a nebylo nutné si vyžádat na místo zdravotnickou záchrannou službu.

Hasiči nasadili C proud hasební vody, čímž místo skrápěli. K odvětrání prostor použili přetlakovou ventilaci. Vodou naředěný čpavek následně skončil v havarijní jímce, ze které hasiči látku odčerpali do připravených nádob a ty umístili do tmavého a chladného prostoru.

Likvidaci čpavkové vody si dále již zajistí provozovatel firmy. Nakonec hasiči provedli měření detektorem na výskyt čpavku s naměřenou hodnotou 0 ppm. Místo zásahu předali zástupci firmy a vrátili se zpět na své stanice.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet