Čtvrtek 28. března 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ústečáci si odvezli z ostravského ledu cennou trofej

Ostrava, 10. a 11. dubna 2010 – Proudnice tentokrát vyměnili za hole, hajksky za brusle a přilby za přilby. Nejlepší z českých hasičů věnujících se lednímu hokeji změřili o víkendu své síly v ostravské ČEZ Aréně. Třetí ročník republikového turnaje uspořádal Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a Sportovní klub při Hasičském záchranném sboru Města Ostravy za podpory České hasičské sportovní federace.

„Přesto, že celý turnaj provázelo doslova aprílové počasí, v nové multifunkční hale měli hráči skvělé zázemí," zhodnotil prostředí soutěže jeden z jejích pořadatelů Petr Mrowiec. Během dvou víkendových dnů se v severomoravském městě utkalo sedm týmů. „Kvůli absenci hráčů z Královehradeckého kraje nebyl turnaj kompletní," poznamenal organizátor.

O postupujících ze dvou základních skupin se rozhodlo v sobotu formou vzájemných zápasů. V první skupině za sebou týmy HZS Moravskoslezského kraje a HZS Plzeňského kraje nechaly sestavu HZS Jihomoravského kraje. Ve druhé skupině postoupil do semifinále tým HZS Ústeckého kraje a ze druhého místa obhájce loňského titulu celek Policie České republiky Ostrava. Domů se na nedělní oběd mohli vypravit reprezentanti ZÚ Hlučín a HZS Zlínského kraje.

„Hrací doba byla vždy dvakrát dvacet minut hrubého času, přestávky mezi třetinami trvaly dvě minuty," upřesnil pořadatel. Úprava ledové plochy podle něj byla samozřejmostí po každém zápase. Na trestné lavici si hříšníci odseděli standardní dvě minuty, které se jim začaly odpočítávat po zahájení hry.

„Na jednominutový timeout měl každý tým nárok jednou za utkání," doplnil. Za vítězství v utkání obdržel celek tři body, za remízu jeden. K určení pořadí byly klíčové body, vzájemné zápasy, skóre a počet vstřelených branek. „Na zápasy dohlíželi vždy dva delegovaní rozhodčí s licencí Českého svazu ledního hokeje," dodal Mrowiec.

V nedělním semifinále hrál vítěz první skupiny s druhým ze druhé skupiny. Utkání sportovního klubu Moravskoslezského kraje s týmem ostravské policie začalo v osm ráno. Po první třetině bylo skóre 3:1. Ve druhé dvacetiminutovce vstřelili hasiči další čtyři branky a zvítězili 7:1. „Druhý semifinálový souboj mezi celky Ústí nad Labem a Plzně byl velmi vyhrocený a napínavý, ústečákům se podařilo až v poslední minutě srovnat na 3:3. Následovaly samostatné nájezdy a postup do finále si zajistili Severočeši," přiblížil Mrowiec.

Ze zápasu o třetí místo mezi ostravskou policií a plzeňskými hasiči vyšli po třetinách 2:0 a 1:0 vítězně policisté.

Posledním a v pořadí třináctým víkendovým zápasem bylo finále mezi hokejisty HZS Moravskoslezského kraje a SK HZS Ústí nad Labem. V první třetině zvítězili Severočeši 1:2, druhá část utkání byla vyrovnaná, oba týmy vstřelily po dvou brankách. Vítězem třetího ročníku Turnaje Hasičského záchranného sboru České republiky se tak stal výběr HZS Ústí nad Labem.

„Výhercem kanadského bodování turnaje se stal ústecký Patrik Borka. Nejlepším útočníkem byl zvolen rovněž Severočech Marek Barcal se šesti góly a jednou asistencí. Nej gólmanem turnaje byl vyhlášen Lukáš Popp z HZS Moravskoslezského kraje a nejlépe bránil Petr Serafín z téhož celku," vyjmenoval pořadatel. Vítězné družstvo obdrželo putovní pohár, první tři celky si odnesly diplomy a medaile.

Info: Česká Hasičská Sportovní Federace