Pátek 30. října 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči zachránili na Jesenici dvě osoby z převrácené loďky, operační středisko vyslalo tři čluny

Převrácená loď a dvě osoby ve vodě uprostřed vodní nádrže Jesenice na Chebsku. Tak znělo hlášení, které přijali hasiči v pondělí 20. července 2020 po čtvrté hodině odpoledne. Jednalo se malou loďku, která se převrhla zhruba pět set metrů od břehu.

Operační středisko hasičů po přijetí výzvy vyslalo k vodní nádrži družstvo hasičů ze stanice Cheb a Sokolov a také drážní jednotku z Chebu. Na místě tak zasahovaly tři čluny hasičů. Aktivována byla rovněž vodní záchranná služba, ta ale na Jesenici slouží pouze o víkendech.

Zároveň bylo prověřeno, zda zrovna na vodní hladině neprovádí činnost policejní člun. První na místě byli hasiči ze stanice Cheb, kteří na člunu dojeli k převrácené loďce. Té se držel muž a zároveň držel v náručí ženu v bezvědomí.

Hasiči oba vytáhli na člun, u ženy ihned na člunu začali s oživovacími pokusy. V resuscitaci pokračovali po celou dobu jízdy ke břehu, kde oživování pokračovalo i po předání posádce záchranné služby.

S ohledem na větrné počasí a možnost, že by i další osoby na vodní hladině mohly být v ohrožení, provedli hasiči na člunech kontrolu celé vodní plochy.

Na žádost policie pak hasiči pátrali po další dvojici, která odjela z kempu na paddleboardu a delší dobu o ní nikdo neměl zprávy. Tuto dvojici našli drážní hasiči, osoby byly v pořádku a již mířili zpět do kempu.

Zasahující jednotky: HZS Cheb (CAS 20 Scania) HZS Sokolov (CAS 20 T815) HZSp SŽ Cheb (CAS 20 Scania)

HZS Karlovarského kraje
Sdílet