Čtvrtek 29. října 2020, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Paraglidista zůstal viset po startu na stromě na Černé hoře v Krkonoších, dolů mu pomohli hasiči

Dvě jednotky hasičů, profesionální ze stanice Trutnov a dobrovolná z Horního Maršova, vyjely 24. července 2020 v 11:50 na pomoc paraglidistovi, který skončil na Černé hoře v Krkonoších v korunách stromů.

Během startovacího manévru zachytil paraglidistu poryv větru a zanesl ho rovnou do lesního porostu mezi stromy. Křídlo se zachytilo o špičky stromů, člověk pak zůstal viset ve výšce asi 12 metrů, nehoda byla ohlášena bez zranění.

Na místě byli mezi hasiči také tři příslušníci se specializací hasič – lezec, kteří jsou kvalifikovaní pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Aby se k paraglidistovi hasiči dostali, spojili dohromady několik žebříků, které také důkladně zajistili.

Pomocí lanové techniky pak provedli lezci jištění shora, člověk se sám od padáku odpojil a jištěný se dostal po žebříku dolů. Hasiči poté vystoupali i pro samotný padák a sundali jej dolů.

Zachráněná osoba byla v pořádku bez zranění, křídlo zůstalo také prakticky nepoškozeno. Zpět na své základny se jednotky vracely po 13. hodině. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trtunova a JSDH Hormí Maršov.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet