Neděle 17. ledna 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Noční požár skladovací haly na Náchodsku způsobil škodu za pět milionů korun

Celkem pět jednotek hasičů zasahovalo u nočního požáru skladovací haly v Žernově na Náchodsku. Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena v sobotu 1. srpna 2020 několik minut po půlnoci.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda a dále jednotky sboru dobrovolných hasičů z české Skalice, Červeného Kostelce a Žernova. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár zemědělské skladovací haly o rozměrech zhruba dvacet pět na deset metrů. V době příjezdu hasičů byla budova již zachvácena plameny.

Hasiči nasadili na hašení čtyři vodní proudy včetně hašení z výškové plošiny a zhruba za hodinu a půl požár zcela uhasili. Oheň zničil střechu haly a dřevěné konstrukce, zčásti shořely také uskladněné balíky slámy.

Hasičům se podařilo zachránit několik zemědělských strojů zaparkovaných v jedné části haly a kromě hašení samotné haly se zaměřili také na ochranu okolních objektů. Slámu hasiči následně vyváželi z haly a dohašovali až do sobotních ranních hodin.

Příčina události je v šetření, vzniklá škoda byla předběžně stanovena na pět milionů korun. během události nebyl nikdo zraněn.

mjr. Mgr. Ondřej Sezima
HZS Královéhradeckého kraje
Sdílet