Pondělí 3. října 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tragická nehoda nedaleko Mladé Boleslavi směrem k Jičínu zaměstnala mladoboleslavskou profesionální jednotku

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje převzalo v úterý 4. srpna 2020 těsně před 17. hodinou informaci o vážné dopravní nehodě na silnici číslo 16 v křižovatce u obce Plazy na Mladoboleslavsku.

K události byla vyslána profesionální jednotka z Mladé Boleslavi s cisternou a velitelským automobilem. Zároveň vyjel také vyšetřovatel za účelem fotodokumentace činnosti složek IZS. K nehodě byla vyslána i podniková jednotka ŠKODA AUTO a.s. s rychlým zásahovým automobilem.

Velitel zásahu po příjezdu na místo upřesnil, že došlo ke kolizi, při které nákladní souprava narazila do boku osobního automobilu. Uvnitř osobního vozu se nacházela zaklíněná řidička, která nejevila známky života. Zraněný spolujezdec byl po nezbytném ošetření převezen sanitkou do nemocnice v Mladé Boleslavi. Řidič nákladní soupravy zraněn nebyl.

Lékař zdravotnické záchranné služby potvrdil úmrtí řidičky a nechal přivolat koronera. Hasiči pomocí hydraulického nářadí vyprostili tělo a instalovali krycí zástěnu. Pak asistovali policii při dokumentování a vyšetřování nehody. Zároveň zajistili na vozidlech protipožární opatření.

Průjezd místem kolize po celou dobu usměrňovaly dopravní hlídky. Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje
Sdílet