Sobota 16. ledna 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ze zatopeného auta zachránili hasiči dva muže, bylo v korytě řeky Rokytná

Dne 4. srpna 2020 před dvanáctou hodinou hasiči na tísňové lince přijali volání informující o potřebě vyproštění dodávkového vozidla z koryta řeky Rokytná nedaleko Ivančic na Brněnsku.

K místu události vyrazila profesionální jednotka z Ivančic a velitel čety z centrální stanice Židlochovice. Pár kilometrů před místem události čekal na první jednotku navigátor, který hasičům upřesnil trasu a dále informoval, že na střeše vozidla čekají na záchranu dvě osoby.

Hasiči, kteří se již během jízdy převlékli do tzv. suchých obleků, po příjezdu k zatopenému vozu během krátké chvíle obě osoby pomocí lan zachránili.

Velitel zásahu nechal dále povolat policejní potápěče. Ve spolupráci s nimi jednotka zajistila vozidlo proti nekontrolovatelnému pohybu v korytu řeky. Dodávku se z řeky podařilo vyprostit krátce po 16. hodině a to za pomocí kladek, navijáku z cisterny a navijáku z přivolaného traktoru.

Celý zásah trval déle jak pět hodin a komplikovalo jej špatné počasí, špatná dostupnost pro těžkou techniku, silný proud a absence signálu pro mobilní telefon.

por. Ing. Filip Venclovský
HZS Jihomoravského kraje
Sdílet