Pondělí 18. ledna 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vyprošťování octavie z příkopu u Staré Vsi nad Ondřejnicí zaměstnalo dvě hasičské jednotky

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 4. 8. 2020 ráno na okraji Staré Vsi nad Ondřejnicí (okres Ostrava-město) na silnici I/58 u nehody osobního automobilu Škoda Octavia, která skončila v příkopu. Musel ji vyprostit hasičský Bizon. Řidič utrpěl zranění, byl předán týmu ZZS MSK.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě se zraněním řidiče mezi Starou Vsí nad Ondřejnicí a Krmelínem (poblíž zahradnictví Válek) ve směru na Mošnov informováno v úterý krátce před půl osmou ranní.

Do Krmelínské ulice vyjely dvě ostravské jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Jih a Zábřeh – odtud i vyprošťovací speciál MB Actros Bizon. Ten bez problémů vytáhl havarovanou octavii na okraj silnice pomocí hydraulické ruky. Byla předána Polici ČR.

Hasiči museli předtím ošetřit mladšího řidiče vozidla, který se zranil na hlavě a byl v šoku. Dostal od nich krční límec. Z octavie neunikly do půdy ani na silnici žádné provozní kapaliny. Během zásahu byl průjezdný jeden pruh, hasiči řídili frekventovanou dopravu mezi Ostravou a Mošnovem kyvadlově.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet