Úterý 18. května 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Stovky i věž ovládl na Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka Jan Vyvial

Tradice jedné z nejstarších soutěží v požárním sportu byla zachována i v letošním, koronavirem poznamenaném roce. Stadion HZS Královéhradeckého kraje hostil už XLVI. ročník Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka, zúčastnila se jej asi čtyřicítka závodníků z řad profesionálních i dobrovolných hasičů. Na účastníky memoriálu čekaly dvě disciplíny požárního sportu, a sice běh na 100 m s překážkami a výstup na cvičnou věž.

Ženská kategorie měla letos pouze dvoučlenné zastoupení, v běhu na 100 m s překážkami zvítězila Simona Krampotová (SDH Semetín), ve výstupu do 2. podlaží cvičné věže byla rychlejší Kamila Bartošková (SDH Horní Cerekev).

Nejlepším mužem sportovního dne byl Jan Vyvial (SDH Kozlovice), který si z Hradce Králové odvezl titul nejrychlejšího běžce na stometrové překážkové dráze, formu pak potvrdil i ve finále na věži mezi závodníky do 35 let. Ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže v kategorii 35–49 let zvítězil Lukáš Hons (HZS Kraje Vysočina) a v kategorii „zralí páni“ nad 50 let Zbyněk Hradil (HZS Olomouckého kraje).

Memoriál slavnostně zahájil i ukončil ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl. Sportovce přišli během dne pozdravit a podpořit člen Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Malý, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, náměstek primátora města Hradec Králové Martin Hanousek a další představitelé Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové, státní správy, samosprávy a složek integrovaného záchranného systému.

Memoriál pořádal Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje a Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje za podpory Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra a společnosti Techsport.

O Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka V roce 1973 došlo k tragickému požáru v podniku Československé automobilové opravny v Hradci Králové, při kterém zahynuli dva zasahující hasiči, Josef Romportl a Vlastimil Málek. Tato smutná událost byla důvodem pro vznik Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka v disciplínách požárního sportu. Memoriál je dodnes trvalou vzpomínkou na spolupracovníky a kamarády, kteří při výkonu svého povolání obětovali své vlastní životy. První ročník se uskutečnil v roce 1975 a v současné době se jedná o druhou nejstarší soutěž pořádanou v České republice. Každoročně se na ni sjíždí ti nejlepší profesionální a dobrovolní hasiči z celé České republiky.

VÍTĚZOVÉ V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH:

Běh na 100 m s překážkami

muži:

 1. místo Jan Vyvial (SDH Kozlovice)
 2. místo Václav Divoš (HZS Královéhradeckého kraje)
 3. místo Jiří Škodný (HZS Královéhradeckého kraje)

ženy:

 1. místo Simona Krampotová (SDH SDH Semetín)
 2. místo Kamila Bartošková (SDH Horní Cerekev)

Výstup do 2. podlaží cvičné věže v kategorii ženy

 1. místo Kamila Bartošková (SDH Horní Cerekev)
 2. místo Simona Krampotová (SDH SDH Semetín)

Výstup do 4. podlaží cvičné věže muži

muži do 35 let:

 1. místo Jan Vyvial (SDH Kozlovice)
 2. místo Václav Divoš (HZS Královéhradeckého kraje)
 3. místo Vladislav Filip (HZS Středočeského kraje)

muži 35 – 49 let let:

 1. místo Lukáš Hons (HZS Kraje Vysočina)
 2. místo Milan Tůma (HZS Středočeského kraje)
 3. místo Petr Mařan (HZS Královéhradeckého kraje)

zralí páni nad 50 let

 1. místo Zbyněk Hradil (HZS Olomouckého kraje)
 2. místo Vladimír Kovanda (SDH Stěžery)
 3. místo Václav Klíma (SDH Malšova Lhota)
por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet