Čtvrtek 28. ledna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Muže z hořícího domu ve Vlčnově zachránil soused, požár způsobila zapnutá lampička

Velké štěstí měl 22. srpna 2020 odpoledne muž z Vlčnova na Uherskohradišťsku, v jehož domě došlo k požáru postele od lampičky v době, kdy spal. Soused spícího muže probudil a z hořící místnosti vyvedl ven do bezpečí.

K místu požáru byly vyslány čtyři jednotky hasičů. Jako první na místo přijeli místní hasiči, kteří ihned s pomocí jednoho vysokotlakého proudu vody požár během pár minut uhasili.

Postupně se na místě sjeli další hasiči, a to ze stanic Uherský Brod a Uherské Hradiště a dobrovolná jednotka z nedalekého Hluku. Profesionální hasiči z Uherského Brodu si do péče převzali muže, který se ve svém domě nadýchal zplodin hoření.

Hasiči mu poskytli první předlékařskou pomoc a nasadili mu kyslíkovou masku. Následně jej předali přivolané zdravotnické záchranné službě.

Ostatní jednotky kontrolovaly požářiště termokamerou a dohašovaly skrytá ohniska. Taktéž provedly odvětrání zasažené místnosti a ostatních prostor rodinného domu.

Na místo požáru si velitel zásahu povolal vyšetřovatele hasičů. Ten na základě šetření zjistil, že k požáru došlo od zapnuté lampičky, která spícímu muži spadla na postel. Zde od žárovky došlo ke vznícení lůžkovin a následnému požáru postele. Škodu vyšetřovatel vyčíslil na padesát tisíc korun. Uchráněné hodnoty, díky rychlému zásahu hasičů, byly vyčísleny na jeden milion korun.

por. Mgr. Lucie Javoříková
tisková mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet