Pondělí 26. října 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Mezi Protivínem a Pískem zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody

Dne 10. září 2020, krátce po jedné hodině odpolední, došlo na hlavním silničním tahu I/20 mezi Protivínem a Pískem k tragické dopravní nehodě.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Dle prvotního šetření řidič (70) osobního automobilu tovární značky Ford Fiesta, jedoucí ve směru na Písek, zatím z neupřesněné příčiny při projíždění dlouhé levotočivé zatáčky přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem tovární značky Mercedes Benz E 200.

Řidič fordu při střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem. Řidič (64) mercedesu byl zraněn lehce a byl následně převezen zdravotnickou záchrannou službou do písecké nemocnice. Jeho spolujezdkyně (66) utrpěla závažnější poranění a po ošetření na místě byla letecky transportována do českobudějovické nemocnice.

Okolnosti nehody jsou předmětem šetření píseckých dopravních policistů a kriminalistů. Souhrnná hmotná škoda na vozidlech a poškozených svodidlech byla odhadnuta na částku ve výši 750 000 korun.

Doprava byla odkloněna po místních objízdných trasách. K plnému obnovení provozu došlo krátce před šestou hodinou večerní.

Po včerejší tragické dopravní nehodě cyklisty s vozidlem na Českokrumlovsku se jedná o druhou smrtelnou nehodu tohoto týdne na jihočeských silnicích.

por. Mgr. Miroslav Doubek
Policie ČR
Sdílet