Středa 28. září 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pět jednotek zasahovalo u výbuchu a následném požáru v bytovém domě v Mohelnici

K požáru bytu ve druhém patře bytového domu v Mohelnici vyjíždělo v neděli 13. září 2020 po poledni pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

Po příjezdu na místo a průzkumu silně zakouřeného objektu zjistily, že dým vychází z ohořelé kuchyně bytu, kde se nacházelo velké množství chemikálií různého druhu sloužících k nelegální výrobě omamných a psychotropních lá­tek.

Jednalo se o výbuch a následný požár, který se ještě před příjezdem hasičů podařilo obyvateli bytu uhasit, a tak se nerozšířil mimo kuchyň. Hasiči místo protipožárně zajistili a přetlakovou ventilací také objekt odvětrali. S ohledem na silný kouř a množství chemických látek probíhal zásah po celu dobu v dýchací technice.

Obyvatele bytu našli policisté schovaného ve sklepě domu. Ti si také místo události převzali k následnému vyšetřování. Při požáru se muž zranil a také se nadýchal zplodin hoření, takže si jej do péče převzala zdravotnická záchranná služba.

Z bytového domu se před příjezdem složek IZS evakuovalo 5 obyvatel. Na místo se dostavil také náš vyšetřovatel, který s Policií ČR spolupracoval při objasnění příčin požáru. Vyšetřování i nadále probíhá.

Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů ze Zábřehu a ze Šumperku a tři jednotky SDH Mohelnice, Lukavice a Loštice.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet