Úterý 27. září 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Další tragická nehoda na Pražském okruhu u Herinku zaměstnala složky IZS

V úterý 22. září 2020 dvacet minut po poledni byla na tísňovou linku středočeských hasičů oznámena vážná dopravní nehoda na Pražském okruhu D0 u obce Herink v okrese Praha-východ.

Nehoda se stala v úseku mezi křižovatkami Modletice a Jesenice poblíž kilometru 78, tzn. téměř na stejném místě, kde došlo k podobné tragické události ve čtvrtek 17. září, tentokrát ale v opačném směru od brněnské dálnice k letišti.

Vzhledem k tomu, že se nehoda stala v těsné blízkosti metropole, byli k události kromě profesionální jednotky z Říčan vysláni v rámci mezikrajské výpomoci také profesionálními hasiči HZS hl. města Prahy ze stanic HS-4 Chodov a HS-11 Modřany.

Při nehodě se střetly dvě dodávky s vleky a v kabině jedné z nich zůstala zaklíněna osoba, která svým zraněním na místě podlehla. Druhá zraněná osoba skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Provoz ve směru od brněnské dálnice k plzeňské byl po dobu zásahu zcela zastaven.

Po zadokumentování kolize dopravní a kriminální policií postavili hasiči zástěnu a následně byla doprava v uvedeném směru obnovena alespoň jedním jízdním pruhem.

Po vyšetření nehody vyprostili hasiči tělo za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali jej pohřební službě.

Až do 15 hodin držela zálohu za říčanskou stanici pro případ vzniku další mimořádné události jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mnichovice na své zbrojnici.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet