Středa 21. října 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár autodílny s pěti automobily v Ostravě likvidovali hasiči ze tří jednotek

Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve čtvrtek 24. 9. 2020 večer u požáru autodílny v Ostravě-Přívoze. Vyžádal si zranění – popálení zaměstnance firmy, který se pokoušel oheň uhasit, a to na rukou.

Předběžná škoda, mj. na 5 uvnitř zaparkovaných automobilech, byla odhadnuta na 2 miliony korun, hasičům se podařilo ochránit před ohněm přilehlý rodinný dům – o hodnotě minimálně dva miliony korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru nízké budovy informováno ve čtvrtek před 19. hodinou. Do Palackého ulice ihned vyjely tři ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Přívoz, Fifejdy a Zábřeh, celkem 5 cisteren a 1 protiplynový automobil.

Hořelo uvnitř přízemní autodílny o půdorysu 15 × 10 metrů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za tři čtvrtě hodiny, dohašování jim zabralo 50 minut. Hasiči také z autodílny vynášeli tlakové lahve a celý objekt, zaplněný kouřem, odvětrávali.

Na třech čtvrtinách celkové odhadované škody se podílejí ohněm poškozené automobily, zbytek škody je na interiéru a vybavení autodílny. Obytná část přilehlého sousedního domu vyvázla bez poškození.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet