Pondělí 8. března 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Srážka vlaku a osobního vozidla na přejezdu v Malenovicích

Dne 29. 4. 2010 v 06:26 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po dopravní nehodě na železničním přejezdu ve Zlíně, Malenovicích. Na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů z Otrokovic a Zlína, které posílili drážní hasiči z Přerova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k dopravní nehodě mezi osobním autem zn. Š Fabia combi a osobním motorovým vlakem.

Řidič osobního auta vjel na železniční přejezd v době, kdy tudy na Zlín projížděl osobní vlak. Řidič měl velké štěstí, když souprava zachytila jen zadní část jeho vozu. Vozidlo se po nárazu otočilo a zablokovalo přejezd. Strojvůdce potvrdil, že řidiče viděl, před přejezdem troubil a brzdil. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn a světelné výstražné zařízení přejezdu bylo v provozu.

Sám řidič auta vyvázl z nehody s lehkým zraněním a psychickým otřesem. Do své péče si ho převzala přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby, která mu poskytla nezbytnou péči. Hasiči zajistili vrak auta proti požáru. K většímu úniku provozních kapalin nedošlo a místo bylo předáno drážním kolegům a policistům.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla zastavena doprava v tomto úseku železniční tratě.


mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet