Pondělí 3. října 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U požáru skladu v České Olešné byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, hasiči s plameny bojovali celou noc

Jednotky druhého stupně požárního poplachu byly v sobotu v navečerních hodinách vysílány do České Olešné, kde došlo k požáru zemědělské budovy.

Požár byl na tísňovou linku 112 nahlášen v sobotu 26. září v 18:15 hodin. Operační středisko jihočeských hasičů do České Olešné vyslalo profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a vyhlásilo poplach pro jednotky dobrovolných hasičů obcí Kunžak, Česká Olešná, Strmilov, Studená a následně Popelín.

Vzhledem k množství vyslaných cisteren, rozsahu požáru a počtu zasahujících hasičů byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

V České Olešné pak jednotky průzkumem zjistily, že hoří bývalý kravín, ve kterém jsou uskladněny balíky sena. Sklad byl požárem zasažen v plném rozsahu. Ohroženy byly další dva sklady stojící v bezprostřední blízkosti.

Hasiči ihned zahájili hašení, kdy se zaměřili nejen na uhašení hořícího skladu, ale i na ochranu vedlejších skladů. U blízkého rybníka bylo zřízeno čerpací stanoviště.

V 19:38 hodin velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru, kdy se hasičům podařilo zabránit dalšímu šíření požáru, podařilo se uchránit vedlejší sklady a požár byl pod kontrolou zasahujících hasičů. Po 20. hodině bylo rozhodnuto, že sklad se ponechá ke kontrolovanému vyhoření. Část jednotek byla odeslána na své základny. Ostatní požářiště monitorovali do neděle.

Ráno pak na požářšitě přijel traktor s vlekem a nakladač, pomocí kterého jsou zbytky sena vyváženy ven a skad je dohašován. Zásah stále trvá.

Na požářišti je již také vyšetřovatel, který zatím nestanovil výši vzniklé škody ani příčinu vzniku požáru.

Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet