Pátek 5. června 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK

Policisté uzavřeli případ tragické smrti hasiče, okolnosti tají

Vyšetřování tragické smrti profesionálního hasiče z České Lípy Petra Hoška uzavřeli policisté. Ani po provedené pitvě ale nechtějí zveřejnit okolnosti, za nichž Hošek zemřel. Nejsou však žádné důkazy, že ho někdo zabil, nešlo ani o trestný čin

Dnes to řekl zástupce českolipského policejního ředitele Vladimír Hysek. „Podrobnosti neuvedeme na přání rodiny mrtvého,“ dodal.
Po Hoškovi pátrali policisté od 20. ledna, kdy zmizel, a objevili ho 12. března v Poselském rybníku u Doks. Nevěděli o žádném motivu Hoškova zmizení. Jak již dříve uvedla jejich mluvčí, třiatřicetiletý muž neměl žádné problémy a žil spořádaným životem. Staral se o jedno malé dítě a další se svou ženou čekal. Právě s ohledem na jeho manželku policisté neprozradí žádné detaily o hasičově smrti. Někteří novináři totiž již v době pátrání po Hoškovi jeho těhotnou ženu obtěžovali svými dotazy.
Rodině se Hošek naposledy ozval v úterý 20. ledna kolem 14:00 z Doks, kde žijí jeho rodiče. Telefonoval manželce a řekl jí například o úspěšné zkoušce na vysoké škole. V Doksech byl rovněž na obědě a odešel z něj v pořádku.
V Doksech a okolí Hoška kromě policistů a jeho kolegů hasičů bezvýsledně hledal i vrtulník s termovizí. Po objevení hasičova těla v Poselském rybníku našli policisté nedaleko i modrý pytel s jeho oblečením a mobilním telefonem.
Policisté při vyšetřování prověřovali i verzi, podle níž se hasič mohl stát obětí dopravní nehody. Přihlásil se jim totiž muž, který v den Hoškova zmizení projížděl po hlavní silnici I/38 z Mladé Boleslavi do Starých Splavů a na konci Doks spatřil podezřelou havárii. Viděl i možnou oběť nehody – muže sedícího na okraji silnice. Svědek dokonce u nehody přibrzdil a s neznámým řidičem hovořil. Ten ho ale ujistil, že se nic vážného nestalo. Policisté sháněli další svědky, možné Hoškovo sražení autem se ale nakonec ukázalo jako falešná stopa.
Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK