Čtvrtek 22. října 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tragická dopravní nehoda na jesenické křižovatce na Rakovnicku zaměstnala i hasiče

V úterý 29. září 2020 krátce před polednem přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje oznámení o dopravní nehodě na karlovarské silnici I/6 u obce Bukov na Rakovnicku.

Volající uvedl, že se srazily tři osobní automobily a v jednom z vozidel zůstala zaklíněná osoba v bezvědomí. Jelikož se událost stala na hranici kraje, byl poplach vyhlášen nejen středočeským jednotkám HZS Rakovník a SDH Jesenice, ale také profesionálním hasičům ze stanice Podbořany a dobrovolným obce Lubenec z Plzeňského kraje.

Po příjezdu na místo bylo upřesněno, že při dopravní nehodě se v prostoru tzv. jesenické křižovatky se silnicí I/27 střetla pouze dvě vozidla a všechny osoby se už nacházely mimo kabiny. U jedné osoby probíhala resuscitace, která však přes veškerou snahu zasahujících nebyla úspěšná a lékař zdravotnické záchranné služby musel konstatovat exitus.

Druhá zraněná osoba byla převezena pozemní cestou do nemocnice v Rakovníku. Přivolaný vrtulník se tak vracel zpět na základnu prázdný.

Jednotky zasypaly uniklé provozní kapaliny a na vozidlech provedly protipožární opatření. Následovalo vyšetřování kriminální policií, hasiči proto na místě postavili zástěnu. Karlovarská silnice číslo 6 byla po celou dobu uzavřena.

Policie odkláněla dopravu po objízdných trasách, které se vlivem silného provozu rychle ucpaly a v obou směrech se tvořily dlouhé kolony.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet