Úterý 2. března 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Podnapilý mladý řidič havaroval a srazil dva cyklisty

Dne 1. 5. 2010 v 01:05 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vážné nehodě v Míkovicích. Mladý devatenáctiletý řidič osobního auta nezvládl jízdu obcí z Kunovic na Podolí, když vyjel mimo silnici, projel malým parčíkem, narazil do rohu rodinného domu a s uraženým předním kolem vyjel zpět na vozovku. Tam zrovna projíždělo několik cyklistů a řidič dva z nich srazil.

Dne 1. 5. 2010 v 01:05 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vážné nehodě v Míkovicích.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k vážné nehodě mezi osobním autem zn. Renault 19 a dvěma cyklisty.

Mladý devatenáctiletý řidič osobního auta nezvládl jízdu obcí z Kunovic na Podolí, když vyjel mimo silnici, projel malým parčíkem, narazil do rohu rodinného domu a s uraženým předním kolem vyjel zpět na vozovku. Tam zrovna projíždělo několik cyklistů a řidič dva z nich srazil. Jeden cyklista utrpěl těžké zranění, druhá byla cyklistka, která byla zraněna méně vážně.

Po dopravní nehodě se snažil mladý řidič z auta utéct. V nedalekých polích byl však pronásledován dalšími cyklisty ze skupinky a několika chodci z obce. Ti nakonec prchajícího muže dohonili a zadrželi.

Na místo nehody se postupně sjeli zdravotníci, hasiči i policisté. Lékař si do své péče převzal oba zraněné a po poskytnutí první pomoci je posádka zdravotnické záchranné služby odvezla do nemocnice k další nezbytné péči. Silně podnapilého mladého řidiče si převzala hlídka policie a odvezla ho na služebnu. Hasiči zajistili vrak vozu proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po zadokumentování nehody pomohli hasiči s odklízením vraku a s očištěním vozovky.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-miw-

Sdílet