Středa 24. unora 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Svátek práce znamenal sérii výjezdů k požárům ve Zlínském kraji

První květnový den znamenal pro mnoho jednotek hasičů ze Zlínského kraje výjezdy k požárům v přírodním prostředí, ale také ke cvičením. Profesionální i dobrovolní hasiči se na Svátek práce doslova nezastavili. Nejvíce výjezdů bylo hlášeno v oblasti požárů, zvláště v přírodním prostředí. První májový den znamenal také jedno obsáhlejší prověřovací cvičení na dojezd dobrovolných jednotek. Další výjezdy se pak týkaly pomoci po dopravních nehodách nebo technické zásahy.

První květnový den znamenal pro mnoho jednotek hasičů ze Zlínského kraje výjezdy k požárům v přírodním prostředí, ale také ke cvičením.

Profesionální i dobrovolní hasiči se na Svátek práce doslova nezastavili. Nejvíce výjezdů bylo hlášeno v oblasti požárů, zvláště v přírodním prostředí. První májový den znamenal také jedno obsáhlejší prověřovací cvičení na dojezd dobrovolných jednotek. Další výjezdy se pak týkaly pomoci po dopravních nehodách nebo technické zásahy.

21:58 – Střelná

Profesionální hasiči z Valašských Klobouk a dobrovolní hasiči ze Střelné vyjeli společně na likvidaci požáru travního porostu nedaleko kostela. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru suché trávy v úseku asi třiceti metrů.

16:24 – Zlín, Štípa

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlína, Štípy, Kostelce a Fryštáku vyjely na likvidaci požáru v areálu družstva. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo požáru skládky umělých i přírodních textilií. Mohutný oblak černého kouře vystrašil místní obyvatele, kteří zavolali na pomoc hasiče. Jako první dorazila místní jednotka dobrovolníků, kterým se podařilo vodním dělem srazit na skládce hlavní plameny. Po dojezdu dalších cisteren byla postupně doplňována voda a požár uhašen. Podle místních probíhalo nedaleko skládky pálení, které se nekontrolovaně rozšířilo a zasáhlo skládku. Skládka převážně umělé usně byla postupně prolévána a po uhašení několik hodin hlídána.

16:00 – Havřice

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Uherského Brodu, Havřic a Těšova vyjely na hlášený požár slámy u seníku nedaleko místního družstva. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru jednoho balíku slámy a hrozilo rozšíření plamenů na celý seník. Požár byl postupně lokalizován a včas uhašen.

14:24 – Nedachlebice

Profesionální jednotka hasičů z Uherského Hradiště a dvě jednotky dobrovolníků z Nedachlebic a Bílovic vyjely společně na likvidaci požáru porostu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru suché trávy na ploše asi 10 × 5 metrů, a to v blízkosti regulační stanice zemního plynu. Požár se podařilo rychle zlikvidovat pomocí vysokotlakého vodního vedení a zabránit tak ohrožení stanice plynu.

10:06 – Lukov

Místní jednotka dobrovolných hasičů vyjela na likvidaci hlášeného požáru nízkého dřevěného stavení. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jednalo o prověřovací cvičení akceschopnosti jednotky dobrovolníků.

08:59 – Lutonina

Tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlína, Lutoniny a Vizovic vyjely na hlášený požár stodoly. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v pojistkové skříní s následným rozšířením na uskladněné seno v prostoru půdy. Syn majitele vyšrouboval pojistky a následně se snažil pomocí hadice a vody hasit vznikající požár. Jednotce hasičů z Vizovic, která dorazila jako první, se podařilo požár rychle lokalizovat. Po uhašení požáru byla nařízena šestihodinová dohlídka. Vyšetřování ukázalo na technickou závadu na elektroinstalaci. Způsobená škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun. Zásahem majitelů a hasičů se podařilo uchránit další majetek za 200 tis. Kč. Na místo vyjeli také pracovníci energetické společnosti.

07:00 – Jankovice

Celkem sedm jednotek dobrovolných hasičů z obcí Traplice, Babice, Košíky, Sušice, Jalubí, Kudlovice a Jankovice vyjelo na hlášený požár ovčína. Ze Zlína na místo vyjel také velicí důstojník směny. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení akceschopnosti jednotek dobrovolných hasičů v obsáhlejší formě svolání dle poplachového plánu. Všechny povolané jednotky na místo události dorazily.

05:19 – Huslenky

Požár rekreačního objektu v samostatné zprávě – zde.

01:56 – Zlín

Jednotka profesionálních hasičů ze Zlína vyjela na hlášený požár u internátů v centru města. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru hromady suchého listí, který byl hasiči rychle zlikvidován.


mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-

Sdílet