Neděle 2. října 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Osobní automobil skončil u obce Vlkava pod nákladním vozidlem s řepou, hasiči vyprostili dvě osoby

V pátek 16. října před půl čtvrtou odpoledne přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o střetu osobního a nákladního automobilu na silnici I/38 mezi Vlkavou a Smilovicemi u odbočky k obci Struhy v okrese Mladá Boleslav.

Oznamovatel uvedl, že při střetu došlo k převrácení nákladního automobilu na bok a vysypání převážené řepy s tím, že osobní vozidlo zůstalo uvězněné pod kamionem a částečně zasypané nákladem. Operační důstojník k nehodě vyslal profesionální hasiče ze stanic Benátky nad Jizerou a Nymburk.

Uvnitř osobního auta zůstaly zaklíněné dvě ženy, které hasiči museli vyprostit. Po příjezdu na místo tak začala pro jednotky velmi náročná záchrana pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, která trvala několik desítek minut. Obě zraněné nakonec skončily v péči zdravotnické záchranné služby a byly transportovány do nemocnice – jedna letecky a druhá pozemní cestou.

Hasiči dále provedli na obou vozidlech protipožární opatření, zasypali uniklé provozní kapaliny a zachytávali unikající naftu z nákladního automobilu. Jeho řidič, který z kolize vyvázl bez úrazu, sám zajistil přistavení dvou automobilových jeřábů na postavení kamionu zpět na kola a také nakladač na vyskladnění zbytku řepy.

Před půl osmou předali hasiči místo události policii a pracovníkům Správy a údržby silnic a vrátili se na základny. Hlavní tah mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví tak byl několik hodin zcela uzavřen a jezdilo se po objízdných trasách. Na jedné z nich se na okraji obce Chudíř při míjení dvou nákladních aut utrhla pod jedním z nich krajnice a vozidlo skončilo částečně převrácené v příkopu. Tato nehoda, u které zasahovali profesionální hasiči z Benátek nad Jizerou a Mladé Boleslavi, se obešla bez vážnějších následků.

Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje
Sdílet