Středa 28. září 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

První zahraniční mise dronů Spartaqs s využitím úspěšného globálního řídicího systému DRONET byly úspěšné!

Ve středu 30. září 2020 byly v Raškovicích představeny Hasičskému záchrannému sboru a Policii z Moravskoslezského kraje dronoidy firmy Spartaqs.

Demonstraci schopností platforem Spartaqs Group organizoval distributor firmy Spartaqs v České republice firma FREE COMPANY, s.r.o.

Rozsah přehlídek zahrnoval šest misí, které se uskutečnily na různých platformách. Mise se lišily z hlediska plnění úkolů typických pro konkrétní služby.

Hasičské drony prováděly průzkumné mise a poté lokalizovaly a identifikovaly zdroje požáru. Pro lokalizaci byla použita specializovaná termokamera s pyrometrem.

V rámci požární průzkumné mise byl představen dronoid Vector V4C, který provedl průzkumnou misi ve vymezené oblasti, která byla 100% řízena operátorem v řídícím centru, které se nachází v prostorách firmy Spartaqs v Polsku. Dronoid bezchybně provedl všechny příkazy operátora a provedl plánované operace.

V reálném čase, hosté prezentace byli také schopni sledovat práci operátora, který byl umístěn v řídícím centru v Polsku. Mohli rovněž dávat pokyny dronoidu prostřednictvím operátora v Polsku a zadávat úkoly, které plnil. Pomocí vícekanálových specializovaných GSM odkazů přes LTE představili Spartaqs vizi dronoidů, telemetrii a dronoidní řídicí systém.

Schopnost vidět dálkové ovládání dronoidu Vector v řídícím centru Spartaqs v Polsku a především, náhled obrazu přenášeného z kamer platformy ve vzdálenosti více než 100 km na základnu Spartaqs v Mikolowie, udělal velký dojem na pozorovatele.

Speciálně pro hasičské služby byl dronoid Heracles V8ASD prezentován se systémem Fire Fighter, který se používá nejen pro antiseptický postřik. Tato část show způsobila velký zájem. Následně jsme ukázali zřídka prezentované v akci dronoid Ares II V4M, určené pro polskou pohraniční stráž a další uniformované služby.

Tento specializovaný dronoid představil své schopnosti provedením průzkumné mise nad lesní horou. Největší zájem vzbudil jeho specifický tvar a především dosažené rychlosti.

Další konstrukcí prezentovanou v Raškovicích byl známý a již rozpoznatelný dronoid Hermes V8M. Tentokrát vybaven specializovaným optickým přístrojem. Představil své schopnosti v pátrací misi a představil možnosti k nalezení lidí, kteří se v obtížném terénu pohřešují. Spartaqs pak odhalila lehký design mAreus. Dronoid simuloval dopravní misi s cílem přepravit malý náklad ve specifickém a obtížném terénu.

Konečně, nejpozoruhodnější částí prezentace Spartaqs byly letové schopnosti dronoidu X-Terminator, který je součástí systému protidronového ští­tu.

X-Terminátor předvedl mimořádnou manévrovatelnost, ohromující rychlost letu a přesný řídicí systém šesti kinetických odpalovacích zařízení používaných k ničení nepřátelských dronů. Podle Spartaqsu tento design nejvíce překvapil účastníky akce a vzbudil největší emoce.

V tomto bodě je třeba poznamenat, že přehlídka byla provedena ve velmi obtížných povětrnostních podmínkách, kde střídavě s mrholením pršelo a občas foukal silný a nárazový vítr. Skutečnost, že v těchto podmínkách Spartaqs nezrušil show a všechny mise provedl bez sebemenšího problému, se setkal s velkým uznáním hasičů, policie a dalších hostů.

Shromáždění poukázali na to, že drony známého, populárního výrobce, které dosud používali, nejsou schopny plnit své úkoly v tak obtížných podmínkách. Označení dronoidů Spartaqs jako heavy-duty je oprávněné a potvrdili to i účastníci prezentace v České republice.

Závěrem lze říci, že Spartaqs opět úspěšně předvedl velmi složitou přehlídku možností, tentokrát až šest platform Slawomíra Huczały, v obtížném terénu a velmi špatných povětrnostních podmínkách.

Prezentovány byly počítačové mise bez lidského zásahu, mise řízené ze zahraničí, z řídícího centra Spartaqs, který se nachází více než 100 km daleko v Polsku (v Mikolowie). Rovněž byly představeny specifické a zřídka prezentované mise, pomocí dronoidů X-Terminator, které jsou součástí anti-drone štítu.

Při pozorování hostů měli zástupci Spartaqs možnost vidět, jak působivá je polská technologie u jejich jižních sousedů.

V souladu s mottem společnosti Spartaqs „Bezpečnost bez kompromisů” a s vědomím maximální bezpečnosti účastníků prezentace byly všechny mise provedeny s možností okamžitého převzetí řízení letů operátory přítomnými na prezentaci i když všechny dronoidy firmy Spartaqs mají takové záložní jištění důležitých řídících jednotek, které vedlo k přidělení licence ÚCL v Polsku pro lety mimo dohled operátora.

komerční prezentace
Sdílet