Sobota 26. listopadu 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pražští hasiči pomáhají v polní nemocnici v Letňanech, zřídili stanoviště pro dekontaminaci

V polní nemocnici, která byla vybudována na výstavišti v pražských Letňanech, pomáhají i hasiči z HZS hl. m. Prahy. U výstupu z lůžkové části nemocnice jsme vybudovali stanoviště dekontaminace, které bude sloužit k očistě všech zdravotníků, pomocného personálu a také vybraného materiálu.

Nasazené stanoviště dekontaminace osob je pohotovostní zásobou Správy státních hmotných rezerv. V případě aktivace nemocnice ho budou nepřetržitě obsluhovat a dekontaminaci provádět minimálně 4 hasiči, pro které je připraveno i nezbytné zázemí.

Dekontaminace je nutná s ohledem na to, že zdravotníci a další personál bude vycházet z infekčního prostředí lůžkové části do dalších prostor polní nemocnice.

Během víkendu také proběhlo seznámení jednotek pražských hasičů s polní nemocnicí. Hasiči si vyzkoušeli příjezdové cesty a nástupní plochy, provedl se také test protipožárního vybavení objektu.

U pražských hasičů je k 26. říjnu 2020 celkem 37 pozitivně testovaných. Několik desítek lidí je v karanténě nebo nařízené izolaci. Do práce tak aktuálně nemůže přes sto lidí. Pomáhají nám dobrovolní hasiči, pečlivě trasujeme a testujeme. Od jara se uzdravilo už přes padesát hasičů.

Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha
Sdílet