Úterý 6. prosince 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

K hlášenému požáru bytu do Napajedel vyjely čtyři jednotky hasičů

V 15:31 hodin přijalo krajské operační středisko HZS kraje informaci o požáru v kuchyni jednoho z bytů na ulici Nábřeží v obci Napajedla na Zlínsku. K události byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Otrokovice a Zlín, a také dobrovolné jednotky obcí Babice a Napajedla.

Po příjezdu na místo a provedení prvotního průzkumu bylo zjištěno, že došlo k požáru na sporáku v kuchyni a k jeho následnému rozšíření na digestoř a část kuchyňské linky. Hasiči okamžitě natáhli jeden útočný proud a v dýchací technice požár velmi rychle lokalizovali a likvidovali. Za použití přetlakové ventilace byl následně byt odvětrán.

K události byla velitelem zásahu povolána také posádka zdravotnické záchranné služby kvůli kontrole jedné osoby, u které bylo podezření na nadýchání zplodinami hoření.

Podle informací vyšetřovatele hasičů bylo příčinou požáru vznícení potravin. Prvotním odhadem byla výše škody stanovena na 150 tisíc korun. Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit další hodnoty bytu ve výši minimálně 2 miliony korun.

Pavel Řezníček
HZS Zlínského kraje
Sdílet