Úterý 27. září 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

U Byňova zemřeli po nárazu do stromu tři lidé, automobil narazil do stromu

Po půl sedmé přijal operační důstojník Integrovaného operačního střediska jihočeské policie oznámení o nárazu osobního vozidla do stromu mezi obce Byňov a Nové Hrady, s tím že ve vozidle jsou dva mladí muži bez známek, třetí utrpěl velmi těžká zranění a zdravotníci bojují o jeho život.

Na místo jako první přijeli policisté z obvodního oddělení Trhové Sviny, kteří zajistili místo dopravní nehody a přistávací plochu pro vrtulník Letecké zdravotnické služby.

Mezitím se lékaři snažili oživovat spolucestujícího z vozidla, ale bohužel i přes veškerou neodkladnou první pomoc, mladý muž podlehl četným polytrauma.

Po příjezdu dopravních policistů a ohledáním místa nehody zjistili, že řidič (roč. 1998) osobního vozidla tovární značky Alfa Romeo 159, jel po silnici II/154 v uvedeném směru, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, profilu komunikace a vlastnostem vozidla, v levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu, poté bylo vozidlo odhozeno na další strom. Následkem této nedbalosti nejen on, ale i jeho dva cestující mladíci, roč. 2001 a 2002, utrpěli zranění neslučitelná se životem a na místě zemřeli.

Komunikace byla do pozdních nočních hodin uzavřena pro veškerý provoz, objízdný směr byl zvolen po okolních silnicích.

Případ vyšetřují zmínění kriminalisté pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti. Ze strany policistů i hasičů byla pozůstalým poskytnuta péče krizové intervence.

por. Bc. Milan Bajcura
Policie ČR
Sdílet