Středa 27. ledna 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vyproštění zapadlého popelářského vozu v Albrechticích na Karvinsku zajistili hasiči

Ve čtvrtek 5. listopadu krátce před půl desátou hodinou ranní byli profesionální hasiči Moravskoslezského kraje požádáni, prostřednictvím operačního střediska HZS MSK, o pomoc při vytažení zapadlého popelářského vozu, který při sběru odpadu sjel na úzké komunikaci levou částí vozidla na nezpevněnou krajnici, která vozidlo uvěznila v Albrechticích na Karvinsku.

Na místo události byla povolána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havířov, následně na pomoc vyjela těžká vyprošťovací technika ze stanic Karviná a Ostrava-Zábřeh.

Při příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno, že došlo ke sjetí popelářského vozu levou částí vozidla na nezpevněnou krajnici. Jelikož vozidlo vážilo 15 tun a krajnice byla silně podmáčená, nebylo v silách první jednotky vyřešit tuto nepříjemnou událost, neboť vozidlo bylo navíc nakloněno k plotu přilehlého rodinného domu.

Velitel zásahu si proto na místo události vyžádal těžkou vyprošťovací techniku. Pomoci popelářskému vozu tak vyrazil také automobilový jeřáb ze stanice Karviná spolu s již známým vyprošťovacím automobilem Bizon ze stanice Ostrava-Zábřeh, doplněný o pojízdnou dílnu, ve které mají tito siláci uložené vybavení nejen pro tento typ činnosti.

Během 40 minut se podařilo šikovnou spoluprací a manipulací speciální vyprošťovací techniky uvězněný těžký automobil vyprostit, bez sebemenšího poškození, a posadit zpět na komunikaci tak, aby mohl pokračovat ve svém úkolu.

Jednotky si poté sbalily své vybavení a začaly se vracet zpět na své základny.

npor. Ing. Lukáš Popp
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet