Pondělí 5. prosince 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pátrání po ženě ve Slatiňanech a Chrudimi pokračovalo, nalezeno bylo tělo

Dne 4. listopadu 2020 hasiči a policisté opět pátrali po pohřešované ženě, příbuzní byli s ženou ve spojení naposledy 16. října. Dle policejní zprávy policisté začali s pátráním po ženě ve Slatiňanech a Chrudimi.

Následně ověřili zdravotnická zařízení, autobusové, vlakové zastávky a další místa, kde by se žena mohla nacházet, jelikož prokazatelně byla viděna v úterý 20. října mezi Chrudimí a Slatiňany na cyklostezce, která vede podél řeky Chrudimky.

Součinnostní zásah policistů a hasičů se uskutečnil 24. a 25. října. Pohřešovaná žena tehdy nebyla nalezena, ale byly při prohledávání toku řeky nalezeny části oblečení a osobní věci. Policisté si dnes opět vyžádali součinnost hasičů při opakovaném prohledání vodního toku řeky Chrudimky v souvislosti s pátráním po pohřešované osobě.

Prohledávání bylo rozděleno do dvou úseků. První část hasičů prohledávala spolu s policisty řeku od Chrudimi do Mnětic na člunu a druhá část pročesávala břehy pěšky. Do zásahu byl zapojen i hasičský dron.

Celý zásah byl bohužel ukončen nalezením lidského těla v Chrudimi nad jezem řeky Chrudimky. Zda šlo skutečně o ženu, po které bylo vyhlášeno pátrání, potvrdí až další vyšetřování policistů

Foto: Policie ČR
Jana Poláková
HZS Pardubického kraje
Sdílet