Sobota 1. října 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči museli vyprostit spolujezdce v Havířově, střetly se dva osobní automobily

V pátek 6. listopadu 2020 krátce po 12. hodině byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda dvou osobních automobilů, která se stala v Havířově, městské části Podlesí, a u které došlo ke zranění dvou osob.

Na místo události byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havířov se dvěma zásahovými automobily.

Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů. V jednom z havarovaných vozidel zůstala zaklíněna jedna osoba. Hasiči ihned obě vozidla zajistili proti požáru a poskytli pomoc přítomné posádce zdravotnické záchranné služby při ošetřování jedné zraněné osoby a současně zahájili vyprošťování druhé osoby, která zůstala uvězněna uvnitř vozu.

Hasiči na její vyproštění použili hydraulické vyprošťovací zařízení. Vyproštěnou osobu pak předali přítomné posádce záchranné služby.

Po dokončení záchranných prací bylo místo zásahu předáno Policii ČR k vyšetření příčiny vzniku dopravní nehody a jednotka se vrátila zpět na základnu.

npor. Ing. Lukáš Popp
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet