Úterý 27. září 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiče zaměstnal požár návěsu kamionu v Ostravě, na sjezdu z dálnice D1

Dvě jednotky profesionálních hasičů v Ostravě zasahovaly v pondělí ráno u požáru návěsu kamionu na sjezdu z dálnice D1 napojující se na ulici Rudná ve směru na Havířov. Požár způsobil škodu za 2 miliony korun.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena v pondělí 9. 11. 2020 sedm minut před půl šestou ranní. Operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje na místo ihned vyslalo dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Poruba se dvěma cisternami, následně je posílily ještě dvě velkokapacitní cisterny. V jednu chvíli tak na místě zasahovaly čtyři cisternové automobily.

Při příjezdu první jednotky byly zdálky na odstaveném návěsu již vidět šlehající plameny. Hasiči na boj s plameny nasadili celkem dva vodní proudy. Jelikož se požár rozšířil i do nákladového prostoru návěsu, ve kterém byly uložené plastové přepravky, museli hasiči použít na hašení pěnu, kterou zapěnili nákladový prostor.

Po uhašení vyskládali hasiči přepravky ven z návěsu, aby bylo možno provést likvidaci posledních skrytých ohnisek. Na vyhledávání ohnisek použili termokameru.

Požár se hasičům podařilo lokalizovat za 20 minut, dalších 40 minut jim trvala celková likvidace požáru. Během požáru byl provoz na ulici Rudná ve směru na Havířov omezen na jeden jízdní pruh.

Vyšetřovatel hasičů stanovil předběžnou škodu na 2 miliony korun. Přesná příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatelů z řad HZS MSK.

npor. Ing. Lukáš Popp
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet