Neděle 2. října 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár ve skladu hořlavých kapalin v Hlinsku způsobil škodu za 100 tisíc korun, na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů

Při přečerpávání technického benzinu do kanystru došlo pravděpodobně k výboji statické elektřiny, které se zaměstnanec zalekl a vylil kanystr s benzinem, tím se zřejmě spustil požár. Muž se duchapřítomně snažil uhasit požár sám, ale jeho síly na to nestačily. V 8.43 hodin vyjížděly čtyři jednotky hasičů na místo požáru.

Profesionální jednotka z Hlinska plameny uhasila jedním vysokotlakým proudem vody. Poté vynesla sedm sudů ven před budovu, kde je místní dobrovolná jednotka ochlazovala. V jednotlivých sudech byl uskladněn technický benzin, ethylacetát a olej. Závěrem hasiči provedli průzkum skladu termokamerou, aby odhalili případná skrytá ohniska požáru.

Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů. Škoda je přibližně vyčíslena na 100 tisíc korun na budově a 20 tisíc korun na kapalných látkách. Hasičům se podařilo uchránit 500 tisíc korun na budově a 30 tisíc korun na zbývajících kapalných látkách v sudech.

Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet