Pátek 9. prosince 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár domu a hospodářských budov v Kunčicích zaměstnal pět hasičských jednotek

Tři desítky hasičů v úterý po 20. hodině řešily požár zděných přístavků a střechy rodinného domu v Bělotíně-Kunčicích na Hranicku.

Hasební práce při požáru přístavků a rodinného domu v Bělotíně-Kunčicích Oznamovatel nahlásil událost ve 20.13 na naše operační středisko s tím, že hoří kůlna a plameny se šíří i na rodinný dům.

Operační důstojníci na místo ihned vyslali 5 jednotek hasičů, které po prvotním průzkumu zjistily, že hoří přístavky a střecha přilehlého rodinného domu. Hasiči ihned zahájili hasební práce pomocí 4 proudů.

V hospodářských budovách bylo naskladněno topné dřevo, pracovní stroje, sláma a 3 propanbutanové tlakové láhve, které jsme neprodleně vynesli a ochladili. Díky včasnému zásahu jsme zabránili šíření požáru a uchránili jsme tak velkou část střechy rodinného domu i samotnou budovu.

Průběžně jsme ji kontrolovali termokamerou a vyhledávali jsme skrytá ohniska hoření. Hromady dřeva uložené v přístavcích jsme museli rozhrabat a postupně dohasit.

Požár jsme zlikvidovali 23.08 a na požářiště během noci dohlížela jednotka dobrovolných hasičů z Bělotína. Příčinu nyní na místě zjišťují naši vyšetřovatelé ve spolupráci s Policií ČR. Předběžně odhadnutá škoda činí 400 tisíc korun.

Na místě zasahovala profesionální jednotka z Hranic a jednotky SDH z Bělotína, Hranic, Opatovic a Kunčic.

Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet