Neděle 25. září 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Střet osobního vozidla s kamionem v katastru obce Chvaletice si vyžádal jedno smrtelné zranění

Ke smrtelné dopravní nehodě v katastru obce Chvaletice, při které se střetlo osobní vozidlo s nákladní soupravou, vyjížděly ve čtvrtek 12. listopadu 2020 ráno všechny složky Integrovaného záchranného systému. K dokumentaci této nehody byl využit policejní dron.

Dopravní nehoda se stala na 64. kilometru silnice I. třídy č. 38 v katastru obce Chvaletice, kde řidič osobního vozidla z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a čelně se střetl s projíždějící nákladní soupravou.

Řidič z osobního vozidla bohužel na místě podlehl zranění neslučitelná se životem a byla u něj nařízena soudní pitva. Šofér nákladní soupravy vyvázl bez zranění a požití alkoholu bylo u něj vyloučeno dechovou zkouškou.

K tragickému střetu osobního s nákladním automobilem vyjížděly jednotky z Nymburka, Poděbrad a Velkého Zboží. Hasiči zajistili únik cca 200 litrů nafty a zbytek ze 700 litrů zachytili,

uvedli hasiči na Twitteru.

Výše uvedená silnice je po dobu práce složek IZS zcela uzavřena, pro vozidla byla stanovena objízdná trasa přes Chvalovice, Kovanice a Nymburk.

V půl jedenácté se začalo s odklízením následků dopravní nehody, kde komunikace byla silně znečištěna naftou a obnovení provozu je předpokládáno na dopolední půl dvanáctou.

Příčina a okolnosti této smrtelné dopravní nehody jsou v šetření nymburských kriminalistů.

por. Bc. Michaela Richterová
Policie ČR
Sdílet