Pondělí 8. srpna 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Šest hasičských jednotek bylo vysláno v Liberci k požáru půdy vícepodlažního domu, hasiči využili evakuační autobus pro 18 osob

V pondělí 16. listopadu před třetí hodinou odpolední byl na operační středisko HZS Libereckého kraje nahlášen hustý tmavý dým, který stoupal ze střechy vícepodlažního domu v ulici Vojanova, Liberci – Františkově.

Na místo operační důstojník vyslal pět jednotek s celkem šesti cisternami a jednou výškovou technikou. Při příjezdu na místo události velitel zásahu potvrdil požár půdy střechou ven. Okamžitě byla ve spolupráci s PČR zahájena evakuace 18 osob z hořícího a posléze i sousedního domu.

Hasiči provedli průzkum střechy z výškové techniky a nasadili dva útočné proudy. Zásah byl proveden velmi rychle, lokalizace byla ohlášena již po půl hodině od příjezdu k zásahu. Na místo události se dostavil také řídící důstojník ÚO Liberec, který společně se zástupci magistrátu města Liberec zjišťoval nouzové ubytování pro evakuované osoby.

Z těchto důvodů byl na místo povolán i evakuační autobus ze stanice Jablonec nad Nisou, který po tuto dobu poskytl evakuovaným tepelný komfort. Hasiči následně provedli rozebírání střešních konstrukcí a požár zlikvidovali v před pátou hodinou odpolední. Objekt byl předán PČR k zajištění a dohledu do ranních hodin.

Při zásahu nebyl zraněn nikdo z evakuovaných osob. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření. Výše škody byla stanovena na 500 tisíc Kč. Na místě zasahovaly profesionální jednotky ze stanic Liberec a Jablonec nad Nisou, dále JSDHO Liberec – Růžodol I, Horní Hanychov, Machnín a Karlinky.

npor. Mgr. Jan Přerovský
tiskový mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet