Čtvrtek 26. května 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Téměř dvoumiliónová škoda vznikla při požáru statku ve Vitějovicích

Několikahodinový zásah mají za sebou hasiči na Prachaticku, když 17. listopadu 2020 ve Vitějovicích likvidovali požár statku.

Požár byl na tísňovou linku nahlášen v 17:20 hodin s tím, že ze střechy domu šlehají plameny. Operační důstojníci na operačním středisku hasičů do Vitějovic vyslali profesionální hasiče ze stanice Prachatice se dvěma cisternami a svolali jednotky SDH obcí Vitějovice a Strunkovice nad Blanicí.

Následně byl vyhlášen poplach pro dobrovolné hasiče obcí Lhenice, Netolice, Vrbice a Bavorov. Celkem se na požářiště dostavilo 8 cisteren.

Průzkum na místě potvrdil původní ohlášení. Požár v době příjezdu hasičů ničil statek, a to v plném rozsahu. Byla zasažena střecha, která se následně propadla. Hasiči ihned rozvinuli dopravní vedení vody, ve Vitějovicích pak zřídili čerpací stanoviště.

Po dvou hodinách hašení dostaly jednotky požár pod kontrolu, velitel zásahu nahlásil lokalizaci v 19:21 hodin. Následovalo komplikované dohašování. Úplná likvidace byla nahlášena jednu hodinu po půlnoci.

Na požářiště nastoupili vyšetřovatelé. Vzniklou škodu stanovili předběžně na 2 000 000 Kč, hodnota uchráněného majetku činí 500 000,–. Příčina vzniku požáru je v šetření, které bude pokračovat dne 18. listopadu.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet