Neděle 25. září 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Převrácený kamion s řepou blokoval silnici číslo 11 mezi Lípou nad Orlicí a Česticemi, zraněn nikdo nebyl

K dopravní nehodě kamionu, který převážel řepu, byli 25. listopadu 2020 před polednem vysláni profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolné jednotky z Týniště nad Orlicí a Kostelce nad Orlicí.

Nehoda se stala na silnici č. 11 mezi Lípou nad Orlicí a Česticemi, komunikace byla kvůli převrácenému autu a vysypanému nákladu neprůjezdná. Na místě spolupracovali hasiči s Policií ČR a zástupci Správy a údržby silnic, při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Překládku vysypané řepy zajišťoval řidič havarovaného automobilu. Jednotky zajistily místo události a zabezpečily vozidlo proti vzniku požáru. Z auta unikly provozní kapaliny. Na místo události byl vyslán technický kontejner z královéhradecké centrály, který je mimo jiné vybaven technickými prostředky na přečerpání pohonných hmot.

Z převráceného nákladního auta odčerpali hasiči asi 300 litrů nafty, dále odčerpali asi 100 litrů hydraulického oleje. Následně provedla specializovaná firma za asistence jednotek vrácení vozidla zpět na kola.

Menší množství nafty uniklo mimo komunikaci do příkopu, o této skutečnosti byli vyrozuměni zástupci orgánů ochrany životního prostředí. Jednotky se na závěr postaraly o úklid vozovky i její oplach a po 15. hodině se vracely zpět na základny.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet